Όλοι μας σε κάποια χρονική στιγμή της ζωής μας βιώνουμε ́ ́δύσκολες’’ σχέσεις οι οποίες μας προβληματίζουν και μας δημιουργούν ποικίλα συναισθήματα. Αυτές οι σχέσεις είναι δυνατό να αφορούν την σχέση γονιού με το παιδί του, συντροφικές σχέσεις, φιλικές σχέσεις είτε ακόμη και αλληλεπιδράσεις που διαμορφώνονται στο εργασιακό περιβάλλον.
Αναρωτιόμαστε ιδιαίτερα στην περίπτωση που αυτές οι σχέσεις είναι σημαντικές για τον καλύτερο δυνατό τρόπο που μπορούμε να σταθούμε σε αυτούς τους δεσμούς. Από τη μία πλευρά είναι πιθανό στην διαδρομή αυτών των σχέσεων να νοιώσουμε άγχος και πίεση και από την άλλη πλευρά να δούμε την προκλητική πλευρά αυτής της κατάστασης με στόχο την ενδυνάμωση και την βελτίωση. Το συγκεκριμένο διαδικτυακό σεμινάριο έχει ως στόχο την κατανόηση τωνχαρακτηριστικών των ‘’δύσκολων ‘’ σχέσεων , την γνώση σχετικά με αποτελεσματικούς τρόπους βελτίωσης καθώς και στην πρακτική μάθηση τεχνικών αναπνοής με τηνμέθοδο Buteyko που ενισχύουν τον άνθρωπο και βελτιώνουν τις σημαντικές σχέσειςτου.
Το σεμινάριο θα υλοποιηθεί διαδικτυακά την Παρασκευή 18 Μαρτίου 2022 και ώρα 18:30-21:30
Το εργαστήριο συντονίζεται από την Έλενα Παπαϊωάννου , Ειδικό στην Αναπνοή με τηνμέθοδο Buteyko και τον Βασίλη Καλαμπαλίκη , Ψυχολόγο & Συστημικό Θεραπευτή.
Κόστος σεμιναρίου 30Ε
Συμμετοχή στο σεμινάριο μπορεί να δηλώσει όποιος ενδιαφέρεται στα email: buteykogreece@gmail.com & info@psycholife.gr
Για περισσότερες διευκρινίσεις μπορείτε να αποστείλετε σχετικό email η να καλέσετε στα τηλέφωνα
6971883257 (Έλενα Παπαιωάννου) & 6972234070 (ΒασίληςΚαλαμπαλίκης).